Sākums Jaunumi Slimnīcas mediķi saņem Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus

Slimnīcas mediķi saņem Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus

07.05.2024.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri 2. maijā, svinīgā ceremonijā sveica veselības nozares profesionāļus, godinot septiņus Ministru kabineta Atzinības raksta saņēmējus, kā arī četrdesmit deviņus Veselības ministrijas Atzinības raksta un trīsdesmit trīs Pateicības raksta saņēmējus. Ministrs visiem pauda atzinību par pašaizliedzību, profesionalitāti un izcilu darbu veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā.

Par godprātīgu, radošu un ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumu onkoloģijas diagnostikas jomā Veselības ministrijas Atzinības raksts piešķirts arī Liepājas Reģionālās slimnīcas Staru diagnostikas nodaļas virsārstei, radioloģei Ingai Frišmanei.

Savukārt par godprātīgu un profesionālu darbu veselības aprūpes nozarē Veselības ministrijas Pateicības raksts piešķirts Liepājas Reģionālās slimnīcas Uzņemšanas un Observācijas nodaļas virsmāsai Jūlijai Spicinai.

“Ir svarīgi, ka ikdienas straujajā tempā, atrodam mirkli, nedaudz piestāt un novērtēt paveikto. Tādēļ man ir gandarījums un gods, Latvijas valsts svētku noskaņā, pateikt paldies ikvienam veselības aprūpē strādājošam cilvēkam - par izturību un neatlaidību, par zināšanām un profesionalitāti. Un par Latvijas cilvēku veselības sargāšanu,” uzrunājot apbalvojamos, ceturtdien svinīgajā ceremonijā sacīja Hosams Abu Meri.

Ingai Frišmanei ir vairāk kā divdesmit divu gadu pieredze veselības aprūpes nozarē. Pateicoties I. Frišmanes neatlaidībai, organizatores spējām un profesionalitātei, ieviešot un nodrošinot mamogrāfijas izmeklējumus, Liepājas Reģionālā slimnīca kļuvusi par vienu no četrām ārstniecības iestādēm valstī, kur sievietes var saņemt palīdzību krūts vēža diagnosticēšanā un ārstēšanā. I. Frišmane ieguldījusi lielu darbu mamogrāfijas izmeklējumu nodrošināšanā un pacientu plūsmas koordinēšanā, lai sievietēm krūts vēzi konstatētu pēc iespējas agrīnākās stadijās. Krūts vēža pacientu ārstniecībai slimnīcā ir izveidota multidisciplināra mediķu komanda. Tajā kopā ar ķirurgu, onkologu- ķīmijterapeitu un staru terapeitu aktīvi strādā arī I. Frišmane, nodrošinot pacientēm pilnu ārstēšanas ciklu. Slimnīcā palīdzību šajā jomā saņem ne vien liepājnieces, bet arī sievietes no visas Kurzemes, jo slimnīca kļuvusi par reģiona krūts ārstniecības centru.

Jūlija Spicina veselības aprūpes nozarē strādā jau septiņpadsmit gadus. Ilggadējā māsa pašaizliedzīgi un augstā līmenī pilda savus ikdienas pienākumus iedzīvotāju veselības aprūpē un vienmēr ir izcila palīdze nodaļas ārstiem. J. Spicinai ir plašas medicīniskās zināšanas un pieredze, ko novērtējusi arī iestādes vadība, uzticot viņai nodaļas virsmāsas pienākumus. Uzņemšanas nodaļa ir viena no “nemierīgākajām” nodaļām slimnīcā. Taču Jūlijas profesionalitāte, nosvērtība un pārliecība par savām spējām iedvesmo arī nodaļas darbiniekus - darbs rit saskaņoti un kolektīvs spēj tikt galā ar jebkurām situācijām, ar kurām nereti nākas saskarties slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

J. Spicina uzskata, ka atzīstamus rezultātus darbā var sasniegt tikai strādājot vienotā komandā. Profesionalitāte, savstarpējais atbalsts un sadarbība ir galvenie rādītāji, kas nodrošina augstu rezultātu pacientu aprūpē.

Veselības ministrijas apbalvojumu mērķis ir izteikt atzinību izcilām sabiedrības veselības, veselības aprūpes un farmācijas nozares amatpersonām un darbiniekiem par ieguldīto darbu un nopelniem Latvijas attīstībā. Apbalvojumus pasniedz divas reizes gadā.