Sākums Jaunumi Sociālās atstumtības riskam pakļautās sievietes var saņemt valsts apmaksātu kontracepciju

01.03.2024.

Liepājas Reģionālā slimnīca informē, ka valstī no 2024. gada ir ieviesti vairāki jaunumi un uzlabojumi valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem. To skaitā valsts apmaksāta kontracepcija riska grupu sievietēm, kas nodrošinās iespēju pasargāt sevi no nevēlamas grūtniecības. Iepriekš šīm sievietēm bija pieejama tikai neatgriezeniska ķirurģiska kontracepcija.

Sievietēm, kuras ir pakļautas sociālās atstumtības riskam, no šī gada ir pieejama valsts apmaksāta kontracepcija – intrauterinā sistēma (spirāle) vai kontraceptīvais zemādas implants.

Par piemērotāko kontracepcijas veidu katrā individuālajā gadījumā sieviete lems kopā ar ginekologu, kurš pēc anamnēzes ievākšanas piedāvās sievietes dzīvesveidam un dzīves situācijai atbilstošāko kontracepcijas metodi.

Valsts apmaksātu kontracepciju var saņemt:

• Sievietes līdz 19 gadu vecumam (ieskaitot), kas ir dzemdējušas.
  • Sievietes, kuras slimo ar psihiskās attīstības traucējumiem (diagnozes F70 -F79).
  • Sievietes, kuras slimo ar alkohola un narkotisko vielu atkarībām (diagnozes F10.2, F11.2., F12.2., F13.2. F14.2 F15.2., F16.2., F18.2., F19.2).
  • Sievietes, kas ir ieslodzītas vai atbrīvotas no ieslodzījuma vietas (diagnozes Z65.1 - Z65.2).

Liepājas Reģionālā slimnīca nodrošina pakalpojuma saņemšanu ginekologa ambulatorajā praksē. Lai saņemtu valsts apmaksātu kontracepciju, pacientei ir iepriekš jāpiesakās un jāiesniedz pamatojuma dokuments.

Pakalpojuma saņemšanai var pieteikties:

• ierodoties slimnīcas Ambulatorās veselības aprūpes daļas reģistratūrā darba dienās no plkst. 7.30 līdz 16.30.
  • zvanot uz Ambulatorās veselības aprūpes daļas reģistratūras tālruni: 63403231 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.
  • izmantojot e-pieraksta sistēmu jebkurā nedēļas dienā un laikā.