Sākums Jaunumi Slimnīcas medicīnas fiziķis Mārtiņš Pikšis saņem titulu “Gada liepājnieks 2023”

Slimnīcas medicīnas fiziķis Mārtiņš Pikšis saņem titulu “Gada liepājnieks 2023”

19.03.2024.

Tituls “Gada liepājnieks 2023” piešķirts Liepājas Reģionālās slimnīcas Staru terapijas nodaļas medicīnas fiziķim Mārtiņam Pikšim par Liepājas vārda popularizēšanu starptautiski, organizējot 19. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu biomedicīnas inženierijas un medicīnas fizikas konferenci. Konferencē vairāk nekā 20 valstu pārstāvji, kuri sniedz arī zinātniskos rakstus.

Šīs darbības zinātniskās konferences Latvijā nav bieža parādība, jo īpaši svarīgas tās starptautiskās komunikācijas un uzņēmējdarbības veicināšanā. Konferencē Nevien Eiropas, bet arī ASV, Indijas, Bangladešas u.c. valstu pārstāvji.

“Tas bija 53. gads konferences vēsturē. Savos pirmsākumos, 70. gados, tā bija Ziemeļvalstu konference. 1996. gadā, kad konference notika Somijā, organizatori ierosinājuši to rīkot kā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu konferenci, skaidro M. Pikšis.

M. Pikšis stāsta, ka konferences rīkošana Latvijā un Liepājā ir pēdējo divu gadu lielākais mērķis, uz ko gājuši. ”Iepriekšējā konference notika 2020. gadā Islandē. Pēc tās notika plānošanas sapulce, kurā biju uzaicināts, kā biedrības pārstāvis. Katra valsts izteica priekšlikumus, kur varētu notikt nākamā konference. Padomāju, ka tehniski un finansiāli to varam paveikt. Liepāja ir mana dzimtā pilsēta, un man kā konferences direktoram tikai dota iespēja izvēlēties konferences norises vietu, un, protams, Liepāja bija mana izvēle numur viens,” stāsta M. Pikšis.

“Latvijā konference notika otro reizi. Pirmo reizi tā norisinājās Rīgā, lielai daļai tā ir zināma. Liepāja ir mazāk pazīstama šādai starptautiskai auditorijai. Galvenais, ka šeit ir potenciāls, ko attīstīt. Jādomā, kā popularizēt Liepāju pasaulē un ko varam attīstīt šeit uz vietas,” īpaši M. Pikšis.

Apbalvojumu saņēmēji tikai godināti svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā “Goda un Gada liepājnieks 2023”, kas notika 2024. gada 18. martā koncertzālē “Lielais dzintars”.

“Šovakar mēs godinām tos liepājniekus un Liepājas skartos, kuri ar savu darbu, aizrautību un sirds siltumu un snieguši lielu devumu mūsu pilsētas attīstībā un labklājībā. Katrs no nominantiem ir īpašs – tie ir stāsti par mīlestību pret Liepāju, par neatlaidību un par mērķiem, kas kārtas personīgo. Es vēlos izmantot šo iespēju, lai pateiktos jums visiem par jūsu ieguldījumu, kas padara Liepāju par vēl labāku un skaistāku vietu mums. Ļaujiet šim apbalvojumam būt atgādinājumam tam, cik svarīgi ir turpināt labus darbus un iedvesmot citus. Paldies par jūsu neatlaidību, izcilību un mīlestību pret Liepāju," svinīgajā ceremonijā teica Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Titulu ”Gada liepājnieks 2023” un sudraba goda zīmi liepu lapas formā Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš pasniedza 11 personām: Maijai Agatinai – par profesionālu un galveno ieguldījumu darbā ar cilvēkiem īpašām vajadzībām,Klāvam Ašmanim – par inovatīvas uzņēmējdarbības veicināšanu Liepājā, nesavtīgu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem un pilsētas vārda popularizēšanu starptautiski, Jānim Ivuškānam – par radošu darbu un profesionālu sniegumu “Latvijas Mūzikas Lielais koncerts” un “Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku” atklāšanas koncertā, Irinai Jakovļevai – par personisko ieguldījumu un profesionāliem sasniegumiem, sagatavojot audzēkņus, starptautiskajiem konkursiem. . Mārtiņam Lilienfeldam – par aktīvu dalību Liepājas kultūras pieminekļu saglabāšanas programmās, veicot vēsturisko ēku restaurācijas darbus augstā profesionālā kvalitātē, Artai Pavlovai – par ilggadēju un tikai ieguldījumu pediatrijā, Raitim Pavlovičam – par izstādes „Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertos. , Ufem Svalgārdam (Uffe Svalgaard) – par ieguldījumu Liepājas ekonomikas izaugsmē un personisko devumu pilsētas vēsturiskās apbūves saglabāšanā un atjaunošanā, restaurējot sen noliktavu Zivju ielā, Ērikam Vilsonam – par aizrautību un priekšprofesionitāti, pievēršot jauniešu teātra mākslai, Artūram Visockim-Rubenim – par labu treneru. darbu un lielu ieguldījumu Liepājas un Latvijas basketbolā.

Titulu "Gada liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par īpašiem nopelniem Liepājas labā par iepriekšējo gadu. Visi titulu "Goda liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par īpašiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem gods gan atsevišķs izcils darbs, gan pilna, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Tituls izveidots 2004. gadā.