Sākums Jaunumi Aptauja - slimnīcas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai

Aptauja - slimnīcas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai

02.02.2024.

Liepājas Reģionālā slimnīca aicina tos pacientus, kuri pēdējo trīsdesmit dienu laikā ir saņēmuši ārstniecības pakalpojumus slimnīcas stacionārajās nodaļās, piedalīties pacientu aptaujā, sniedzot ieteikumus sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā.

Kā piedalīties aptaujā?

Slimnīcas reģistratūrā vai stacionārā pacients vai viņa tuvinieks aizpilda piekrišanas apliecinājumu un saņem informāciju par pacienta pieredzes aptauju.

Pēc izrakstīšanās no slimnīcas pacientam uz e-pasta adresi vai tālruņa numuru tiek nosūtīta saite uz aptaujas anketu. Aptaujas anketa ir aizpildāma tikai tiešsaistē, tai nav papīra formāts. Ja nevar aizpildīt pacients, to var darīt pacienta pārstāvis.

Aptauja ir anonīma. Pacientam tiek piešķirts ciparu kods un tas ir vienīgais personas identifikators pacientam, ko redz slimnīca, saņemot aptaujas rezultātus.

Par aptauju.

Aptaujas iniciatori ir Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). SPKC informē, ka šādas aptaujas, jeb pacientu ziņotās pieredzes mērījumi (PREM), ieviestas arī citās ārstniecības iestādēs valstī.

PREM ir balstīts objektīvos notikumos un tas aptver dažādus pakalpojumu aspektus – pieejamību, komunikāciju un pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību. Iegūtie dati var tikt izmantoti, veselības aprūpes pakalpojumu norises novērtēšanai no pacienta skatupunkta gan kādā noteiktā ārstniecības iestādē, gan salīdzināšanai ar citām, gan arī visas veselības aprūpes sistēmas novērtēšanai, dodot iespēju starptautiskiem salīdzinājumiem.

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā ir nepieciešama spēja ātri reaģēt uz radušos situāciju, izvērtēt un rast risinājumus, kas uzlabotu pacienta aprūpi, uzturoties slimnīcā. Tiešsaistes anketa ir viens no rīkiem, kas ļauj reāllaikā noskaidrot pacienta pieredzi slimnīcas nodaļā, noskaidrojot iespējamos riskus un sniedzot iespēju tos novērst.

Informācijas avots: Slimību profilakses un kontroles centrs