Sākums Jaunumi Aicina grūtnieces doties ekskursijā uz slimnīcas Dzemdību nodaļu

Aicina grūtnieces doties ekskursijā uz slimnīcas Dzemdību nodaļu

13.02.2024.

Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmātes aicina grūtnieces kopā ar vienu pavadošo personu (vēlams to, kura piedalīsies dzemdībās) doties ekskursijā, lai iepazītu Dzemdību nodaļu un tajā piedāvātajiem dzemdību apstākļiem. Ekskursija ir bezmaksas un tajā var piedalīties bez iepriekšējas pieteikšanās. Ekskursijas notiek katru dienu no plkst. 18.00 - 20.00. Mediķi aicina topošās māmiņas apmeklēt nodaļu vismaz četras līdz sešas nedēļas pirms mazuļa dzimšanas datuma, tas ir laikā no 30. līdz 34. grūtniecības nedēļai jeb 7. mēnesī.

Topošajiem vecākiem jādodas uz Dzemdību nodaļu, kas atrodas galvenās ēkas 2. stāvā (blakus reanimācijai un Jaundzimušo pataloģijas un intensīvās terapijas nodaļai). Jāzvana pie Dzemdību nodaļas durvīm un jāsaka, ka vēlas piedalīties ekskursijā.

Dzemdību speciālisti uzskata, ka iepazīšanās ar vidi, kurā notiks dzemdības, topošajiem vecākiem var mazināt trauksmi un dot zināšanas, atbalstu un sirdsmieru, gatavojoties mazuļa piedzimšanai. It īpaši, ja tiek gaidīts pirmais bērniņš. Ekskursiju vada vecmāte un tās ilgums atkarīgs no cilvēku un uzdoto jautājumu skaita. Ekskursijā varēs apskatīt Dzemdību nodaļas telpas - dzemdību zāles, pēcdzemdību palātas, dzemdību vannu, kā arī dzemdību nodaļas Ambulatoro daļu. Cilvēki ir patīkami pārsteigti, redzot mūsu modernās, ērtās telpas un kluso, mierīgo vidi. Ekskursijas dalībniekiem tiks sniegta arī informācija par to, kas gaidāms dzemdību laikā, anestēzijas iespējām, augļa uzraudzību un iespējamo iejaukšanos.

Topošajiem vecākiem tā ir arī iespēja uzdot visus radušos jautājumus un saņemt atbildes gan par dzemdību norisi, gan pēcdzemdību aprūpi. Tāpēc ieteicams jau iepriekš sagatavot jautājumus. Šeit ir daži jautājumi, ko topošie vecāki varētu uzdot slimnīcas apmeklējuma laikā.

• Vai mans mazulis pēc dzemdībām visu laiku paliks ar mani manā istabā?
  • Vai mans partneris var palikt pa nakti?
  • Vai mans partneris var fotografēt vai filmēt dzemdības?
  • Vai varu izvēlēties dzemdēt sev ērtākajā pozā vai arī man pateiks, kādā pozā man būt?
  • Kādi pretsāpju līdzekļi ir pieejami slimnīcā?
  • Vai, iestājoties nodaļā, tiks veikts Covid-19 skrīnings?
  • Kas man jāieliek “dzemdību somā”?
  • Vai slimnīca var nodrošināt priekšlaicīgi dzimušu zīdaiņu aprūpi?
  • Kāds dzemdību palīdzības inventārs ir pieejams, piemēram, dzemdību bumba, soliņš, paklājiņš, dzemdību vanna u.c.?
  • Vai es varu atskaņot mūziku, iedegt aromātisku sveci vai turēt savā istabā citus garastāvokli uzlabojošus priekšmetus?
  • Kad ir apmeklējuma laiks? Vai ir kādi ierobežojumi?
  • Vai piedāvājat zīdīšanas atbalsta pakalpojumus?

Protams, šis saraksts nekādā ziņā nav visaptverošs un topošajiem vecākiem noteikti ir vēl jautājumi, ko pievienot, un, uz kuriem labprāt atbildēs Dzemdību nodaļas mediķi.

Grūtniecei un pavadošai personai jāievēro:

• Nedrīkst ierasties, ja ir akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (iesnas, klepus, paaugstināta temperatūra, slikta pašsajūta u.c).
  • Pēc akūtas elpceļu saslimšanas, ja tāda bijusi, jābūt pagājušām vismaz septiņām dienām kopš saslimšanas sākuma.
  • Jābūt iegādātiem un pareizi uzliktiem elpceļu aizsarglīdzekļiem: medicīniskai sejas maskai vai respiratoram.
  • Jābūt iegādātiem un uzvilktiem apavu virsvalkiem (bahilām).
  • Ieteicams ierasties individuāli katrai grūtniecei un pavadošai personai nevis kopā vairākas grūtnieces ar pavadošām personām. Ja tomēr vairāki vienlaikus – tad grupā ne vairāk kā 3 (trīs) grūtnieces un viņu pavadošās personas.

Ja iestādē noteikta karantīna sakarā ar akūtu augšējo elpceļu infekciju, tai skaitā gripas, Covid-19 un citu vīrusu izraisītu saslimšanas gadījumu skaita palielināšanos, tad uz laiku tiek pārtraukta Dzemdību nodaļas apmeklēšana.